گروه اینترنتی مبین

 


آموزش دانلود از سايت رپيدشر

«رپيدشر» سایتی است که خدمات اشتراک‌گذاری فایل، (باشعار: میزبانی با یک کلیک) ارائه می‌دهد، و برای تبادل فایل بر روی اینترنت استفاده می‌شود.
«رپيدشر» در ۱۹ اکتبر ۲۰۰۶ به وجود آمد. مالکیت این سایت آلمانی است اما از کشور سوئیس عمل می‌کند، سرورهای دیگری نیز نقاط مختلف جهان به این سایت خدمت می‌کنند. این سایت (شرکت) به دو صورت رایگان (free) که با محدودیتهايي همراه است و تجاری (Premium) خدمات ارائه می‌کند و با پرداخت عضویت اعضای پرداخت کننده حمایت مالی می‌شود.

اگر شما از اکانت Premium استفاده مي کنيد، مي توانيد بدون مشکل و محدوديت از رپيدشر استفاده نمائيد. اما اغلب کاربران به عنوان کاربر رايگان (free) از خدمات اين وب هاستيگ استفاده مي نمايند. در اين حال (free)، کاربر با يکسري محدوديتهايي روبرو هست که در زير نحوه اينگونه دانلود از سايت رپيدشر را توضيح مي دهم:
 

بعد از کليک بر روي لينک فايلي که در رپيدشر قرار دارد صفحه اي مانند زير باز مي گردد:

 

بر روي Free user كليك نماييد،
صفحه جديدي باز ميشود مانند زير:

 

شما بايد صبر كنيد تا عدد به صفر برسد و صفحه جديدي باز گردد.
(توجه: ممكن است گاهي اين عدد نيايد و مستقيم صفحه زير باز شود)

 

پس از كليك بر روي محل مشخص شده (دکمه Download)
دانلود ويندوز شما شروع به فعاليت ميكنيد و از شما در مورد دانلود فايل سوال ميكند
که با زدن دکمه save دانلود فايل شروع مي گردد.

 

نكته مهم:
شما هنگام دانلود رايگان از سايت رپيدشر، حق استفاده از نرم افزارهاي کمکي دانلود (مانند: DAP , Flashget و ...) را نداريد. پس نرم افزار دانلود خود را غيرفعال کنيد.
 

نکاتي براي دانلود فيلم:

  • فيلم هايي که در سايت رپيدشر قرار دارند، معمولا در چند بخش (part) هستند. پس از دانلود لينك اول شما بايد لينكهاي ديگر را نيز يك به يك دانلود كنيد. زيرا اين لينك ها بدون هم از حالت فشرده خارج نمي شوند و قابل اجرا نيستند. ( مگر فيلم تك لينك باشد)
  • پس از دانلود تمام فايلها توجه كنيد كه تمام آنها در يك پوشه (folder) قرار گيرند. سپس بر روي فسمت اول (part 1) كليك نماييد و به وسيله نرم افزار «winrar» اولي را از حالت فشرده خارج نماييد. سپس بقيه فايلها به صورت خودكار از حالت فشرده خارج و به هم متصل مي شوند و شما ميتوانيد از فيلم استفاده نماييد.
  • در برخي موارد ممکن است بعد از اينکه فايل را از حالت فشرده خارج کرديد و اجرا نموديد، صداي فيلم پخش شود اما تصوير فيلم نمايش داده نشود. در اين مواقع نرم افزار DivX Player را از اين آدرس دانلود کرده و نصب کنيد.